8 вересня у Медвежі побував історик, викладач Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ігор Олексюк. Його завданням є зібрання живих свідчень з життя невеликих містечок та сіл Галичини (до 1960-их років) у рамках проекту «Локальна історія», який реалізується Західно-Українським Центром історичних досліджень за підтримки ГО «Українська Галицька Асамблея». Матеріали проекту використовуються для післядипломної перепідготовки вчителів історії та як наглядний навчальний посібник для учнів і можуть бути корисними для всіх, хто цікавиться історією рідного краю.
Після короткої ознайомчої зустрічі з сільським головою Степаном Ковалем пан Ігор Олексюк у супроводі члена виконкому сільської ради Михайла Лужецького вирушив у село.
Тут він завітав до домівок старожилів села Стецикевич Тетяни (1937р.н.), Куцопея Йосифа (1926р.н.), Гриника Михайла (1932р.н.), які поділилися спогадами і показали фотографії з родинних альбомів про події міжвоєнної історії села, приходу «перших і других совітів», періоду німецької окупації, боротьби ОУН-УПА, сталінських репресій, колективізації.
На завершення свого робочого візиту у село пан Ігор мав своєрідну підсумкову зустріч з пані Марією Гриник, багатолітнім головою сільського осередку Товариства Просвіта, автором книжки про Медвежу. Як зауважив п. Олексюк, усна історія не є окремою дисципліною. Вона розглядається як дослідницька методика, яку застосовують для вивчення конкретного історичного феномену, учасники і свідки якого ще живі. Він сподівається, що зібрані ним у Медвежі інтерв’ю зможуть доповнити матеріали, опрацьовані п. Марією Гриник. Після обробки отриманого матеріалу він буде представлений для вільного доступу на сайті Локальна історія.