DSCN2851

ЖИВІ СВІДЧЕННЯ З ІСТОРІЇ СЕЛА

8 вересня у Медвежі побував історик, викладач Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ігор Олексюк.  Його завданням є зібрання живих свідчень з життя невеликих містечок та сіл Галичини (до 1960-их років) у рамках проекту «Локальна історія», який реалізується Західно-Українським Центром історичних досліджень за підтримки ГО «Українська Галицька Асамблея». Матеріали проекту використовуються для післядипломної перепідготовки вчителів історії та як наглядний навчальний посібник для учнів і можуть бути корисними для всіх, хто цікавиться історією рідного краю.

DSCN2851

Після короткої ознайомчої зустрічі з сільським головою Степаном Ковалем  пан Ігор Олексюк у супроводі члена виконкому сільської ради Михайла Лужецького  вирушив у село.

пані Тетяна

Тут він завітав до домівок старожилів села  Стецикевич  Тетяни (1937р.н.), Куцопея Йосифа (1926р.н.), Гриника Михайла (1932р.н.), які поділилися  спогадами і показали фотографії з родинних  альбомів  про події  міжвоєнної історії села, приходу «перших і других совітів», періоду німецької окупації, боротьби ОУН-УПА, сталінських репресій, колективізації.

пані Марія

На завершення свого робочого візиту у село пан Ігор мав своєрідну підсумкову зустріч з пані Марією Гриник, багатолітнім головою сільського осередку Товариства Просвіта, автором книжки про Медвежу. Як зауважив п. Олексюк, усна історія не є окремою дисципліною. Вона розглядається як дослідницька методика, яку застосовують для вивчення конкретного історичного феномену, учасники і свідки якого ще живі. Він сподівається, що зібрані ним у Медвежі інтерв’ю зможуть доповнити матеріали, опрацьовані  п. Марією Гриник. Після обробки отриманого матеріалу він буде представлений  для вільного доступу на сайті Локальна історія.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>