11

ЗАТВЕРДЖЕНО ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЮ ПОЖЕЖ У ПРИРОДНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Відповідальність за самовільне спалювання сухої рослинності, її залишків та опалого листя.

11

        Виконком сільської ради застерігає про відповідальність за самовільне спалювання сухої рослинності, її залишків та опалого листя.

        З приходом весни наші села  вкриваються димом від спалювання сухої рослинності та сміття. Мало кого зупиняє той факт, що в нашій державі не лише заборонено самовільне спалювання сухої рослинності, її залишків та опалого листя, а й передбачена відповідальність за вчинення таких дій без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, або з порушенням умов такого дозволу.

Так, ст. 77-1 “Самовільне випалювання рослинності, або її залишків” Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що спалювання рослинності, або її залишків та опалого листя тягне за собою накладення штрафу на громадян від 170 грн. до 340 грн., на посадових осіб – від 850 грн. до 1190 грн.

Крім того, ч. 1 ст. 245 “Знищення, або пошкодження об’єктів рослинного світу” Кримінального кодексу України за подібні порушення передбачено також кримінальну відповідальність.

Категорично заборонено спалювання рослинних залишків на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок за умови дотримання вимог щодо охорони атмосферного повітря.

Заборонено спалювання всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень. Самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок  із водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниці, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою вищевказану адміністративну  відповідальність.

Рішення виконкому: Про_заходи_щодо_запобiгання_виникненню_пожеж_в_природному_середовищi_(3)

Пам’ятка: Памятка про шкідливість та заборону спалювання сухої трави (1)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>