DSCN1668

ТЕАТР «СУРМАЧ» У МЕДВЕЖІ ЯК У СЕБЕ ВДОМА

    У неділю 26 листопада з великим успіхом на сцені народного дому села Медвежа пройшла вистава за п’єсою класика української літератури Івана Карпенка – Карого «Безталанна» у виконанні народного самодіяльного театру «Сурмач» народного дому села «Раневичі» (художній керівник і режисер театру Варвара Котович).

DSCN1664

    Слід зазначити, що народний театр з Раневич уже не вперше дарує радість медвежанам своєю майстерною постановкою п’єс українських класиків. Ще у далекому 1996 році тодішній керівник театру доброї пам’яті Василь Котович надав просвітянам Медвежі вагому підтримку в організації перших за часів відродженої України велелюдних сільських фестин.

DSCN1659

    Нинішній колектив театру – це гармонійна сув’язь самодіяльних акторів, які з театром пов’язали значну частину свого життя (Марія Перхун, Іван Босак, Олексій Петрицин) та активної творчої молоді.

DSCN1668

    Презентована раневичанами п’єса І. Карпенка – Карого «Безталанна» (до речі, у першій редакції 1884 року вона вийшла у світ під назвою «Хто винен») – це історія з життя українського села, у якій майстерно відтворені  складні людські почуття і психологічні колізії . Сам автор п’єси так написав про неї у листі до М. Старицького: «Взяв з життя». П’єса не втратила своєї актуальност і є повчальною для нинішнього покоління людей. Її трагічна розв’язка, де молода любляча дружина гине від руки свого чоловіка, який не без допомоги близьких йому людей попав у тенета злого духа і втратив контроль над собою, дає можливісить замислитись на  сумною статистикою сьогодення, згідно з якою,  близько 60 відсотків всіх вбивств в Україні вчиняється на побутовому грунті. Це спонукує до усвідомлення необхідності збереження і постійного культивування у наших родинах одвічних християнських цінностей любові, подружньої вірності, терпеливості, вибачливості.

      Медвежани щиро вдячні акторам театру «Сурмач» і його керівнику Варварі Котович за чудові миті сценічного мистецтва. Слова подяки також належаться депутатові сільської ради Оксані Кліщ, депутатові Дрогобицької міської ради Мирославу Лужецькому за допомогу автотранспортом для виїзду театру на гастролі у Медвежу.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: Unknown: open(/var/www/ch43a15186/bin-tmp//sess_cjlit3oeqk2e3ohkrislkgnn72, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/ch43a15186/bin-tmp/) in Unknown on line 0