DSCN2070_1

Святкування Дня села

    Вже стало доброю традицією для медвежан щорічно у першу неділю після храмового свята Вознесіння Господнього відзначати День села.

DSCN2070_1

   Цього року у зв’язку з ювілейними заходами з нагоди 25-річчя Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ дату святкування Дня села згідно рішення сільської ради було перенесено на 17 травня на свято Вознесіння Господнього.

DSCN2068_1

DSCN2077_1

     Після святкового Богослужіння у церкві села парохом Медвежі отцем Михайлом Коліщаком був відслужений подячний молебень до Матері Божої, приурочений 170 – літтю скасування панщини у Галичині. Медвежани  чисельною громадою зібрались біля пам’ятного знаку скасування панщини, який має драматичну історію. Знак у  вигляді  хреста був встановлений у   1898  році з нагоди 50-ти річчя знесення панщини.У 1948 році напередодні 100-ої річниці цієї події він був зруйнований опергрупою НКВД, потім частково відновлений небайдужими людьми села, знову зруйнований за дорученням райкому КПСС місцевими  партійними активістами  і тільки у 1991 році у період національного відродження повністю відновлений членами сільського осередку НРУ. Медвежани бережуть пам’ять про своє історичне минуле, діють і молять Бога, щоб ніяка новітня панщина не руйнувала українські села.

DSCN2074_1

 

DSCN2091_1

 

DSCN2104_1

   О другій половині дня свято продовжилось в Народному домі, який був переповнений глядачами. Святкування розпочалися з благословення отця Михайла та святкової промови сільського голови Степана Коваля. Для мешканців та гостей села прозвучала різноманітна програма у виконанні учнів Медвежанського НВК ім. М. Біласа під керівництвом заступника директора НВК Лесі Гуняк та педагога-організатора Оксани Коліщак, танцювальної групи Каріни Субачус та учасників художньої самодіяльності села.

DSCN2084_1

DSCN2080_1

 

DSCN2083_1

     Зі сцени мелодійно лунали пісні у виконанні Марії Чаплі та Миколи Гуняка, троїстих музик Галини Янпольської, Дмитра Сосяка, Миколи Гуняка  під керівництвом художнього керівника Народного дому Лесі Мельник, вірші та гумористичні замальовки для людей села від наймолодшого до найстаршого покоління, багатодітних сімей, учасників АТО, заробітчан у виконанні молодих та дорослих сільських аматорів. Ведучими  святкового вечора були Андріана Бойко та Олена Лужецька. Відрадно, що спонсором цього прекрасного заходу виступив керівник створеного у переддень свята ТзОВ «Медвежа-Воля» український патріот родом із Луганщини Станіслав Карпенко.

DSCN2103_1

DSCN2100_1

DSCN2113_1

      На завершення свята відбулося народне частування смачним кулішем та запашною рибною юшкою, запеченою картоплею з м’ясом, які приготували Руслан Голик та Микола Сов’як. Задоволені медвежани щиро дякували всім організаторам і спонсорам свята.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>