DSCN1748_1

ПЛОДИ ТВОРЧОЇ СПІВПРАЦІ

У суботу 16 грудня у фойє районного народного дому вперше в Україні була відкрита виставка унікальних робіт дітей художнього гуртка з графіки, т.зв. лінориту або ліногравюри, при загальній школі ім. Івана Павла ІІ у селі Дубковіце Республіки Польща. Виставка побувала практично в усіх країнах Європи, Південної та Центральної Америки, США. Художній гурток в Дубковіце безперервно діє уже 31 рік. Заняття відвідують учні віком 7 – 13 років, а також 14 – 16 років. Праці учнів показують чарівний світ природи та оточуючий нас світ. Керівник гуртка – відомий польський художник Єжи Янковскі.

DSCN1721_1

DSCN1724_1

Наші польські друзі, які привезли виставку до Дрогобича, також започаткували міжнародний інтернет – аукціон окремих робіт дітей цього художнього гуртка під промовистою назвою «Свята без тата», кошти від якого будуть передані дітям  сіл Дрогобицького району, батьки яких загинули на війні на сході України.

DSCN1714_1

Нинішня подія у Дрогобичі стала своєрідним продовженням творчої співпраці між поляками і українцями, започаткованої на екологічно – розважальному святі для дітей «Бджоли люблять кольори», організованому Пасічничим товариством «Медова Вежа» у вересні цього року у селі Медвежа, на якому  Єжи Янковскі продемонстрував і спільно з дітьми виконав стрит – арт на тему бджіл. Ця співпраця стала можливою завдяки польському підприємцю Янушу Зьоло, що є членом ГО «Медова Вежа», та його українській дружині Вірі Бекиш, які чимало зусиль приклали до організації виставки. Сприяла їм у цьому начальник відділу культури і туризму Дрогобицької райдержадміністрації Надія Козар, яка після свята у Медвежі розпочала тісну співпрацю з польськими  друзями.

DSCN1690_1

Музичною окрасою події  стали пісні у виконанні талановитого львівського співака Максима Пташника та київського поп – музиканта Тараса Підбиймухи.

DSCN1699_1

Опісля, Єжи Янковскі провів майстер – клас з лінориту, у якому взяли участь  польські школярі Каміла Шевчик і Еля Зьоло, та іх українські ровесники Марта Сов‘як, Марта Химич, Олеся Іванішів, Марічка Коваль, Таня Коваль, Катерина Янпольська, Оля Янпольська, учні з художньго гуртка при  Медвежаннському НВК, який носить ім’я  народного художника України Михайла Біласа, а також учні дрогобицьких шкіл Ярина Гев’юк, Дмитро Кривенко, Марта Карпа і Марко Карпа, батьки яких мають медвежанське походження. Виконані дітьми під час цього майтер – класу роботи будуть продемонстровані на закритті виставки у Дрогобичі.

DSCN1745_1

На завершення, учасники дійства мали змогу побачити стрит – арт на тему коней, який Єжи Янковскі провів у робочому кабінеті Надії Козар.

DSCN1719_1

Підсолодили задоволення від мистецької події пасічники з Медвежі Богдан Чапля, Василь Колечко, Петро Іванішів, спонсорованим медом яких  охоче частувались її учасники.

DSCN1748_1

Всі діти, які взяли участь у майстер –  класі, отримали подарунки від спонсорів виставки – фірм «Снєжка – Україна» та «Кусанд – Україна».

Степан Коваль, голова ГО «Медова Вежа»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: Unknown: open(/var/www/ch43a15186/bin-tmp//sess_72j4l3iafma8c6odk4loam1fd5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/ch43a15186/bin-tmp/) in Unknown on line 0