DSCN2944

ПАМ’ЯТНИК ЇЇ ВЕЛИЧНОСТІ БДЖОЛІ У СТИЛІ СТРИТ-АРТ

Творець теорії відносності Альберт Енштейн науково довів, що «через чотири роки після того як зникне остання бджола, зникне і людство», адже припиниться процес запилення бджолами ентомофільних сільськогосподарських культур і дикорослої флори.  Дуже образно з цього приводу висловився відомий бджоляр і народний цілитель з села Перерова, що на Івано-Франківщині, Віктор Кондратюк: «Бджоли- це Божі ангели, які живуть на цій планеті для збереження життя. Вони і є саме життя».

DSCN2927

Усвідомлюючи неоціненне значення бджіл для збереження придатного для життя людини природного середовища Пасічниче товариство «Медова Вежа» спільно з дирекцією Медвежансьго НВК ім. М. Біласа вже вдруге проводить у Медвежі екологічно-розважальне свято для дітей на бджолярську тематику. Головна мета таких заходів – прищеплення в дітей любові до природи та Божих комах – бджіл. Свято, яке відбулося на початку листопада цього року,  стало логічним завершенням аналогічного свята, проведеного Товариством у вересні минулого року за участю відомого польського художника Єжи Янковскі (про цю подію у «Франковому краї» розповідалось у замітці  «Бджоли люблять кольори», опублікованій у  №37 за 15.09.2017р.). Тоді українські та польські школярі під керівництвом Єжи Янковскі виконали стрит-арт на тему бджіл на спеціальних барельєфних табличках.  Опісля, було анансовано, що ці таблички будуть змонтовані на встановленому біля висадженого в 2000 році на межі тисячоліть медоносного дерева  липи неподалік лісничівки, де в дитячі роки проживав народний художник України Михайло Білас.

DSCN2934

Цьогорічне свято проходило у формі імпровізованого дійства, головною дійовою особою якого був обраний на святі у вересні 2017 року Король бджіл (Віталій Яцуляк). Йому допомагав відомий читачам «Франкового краю» за попередніми публікаціями член Пасічничого товариства Януш Зьоло. Звертаючись до дітей, пан Януш наголосив на необхідності збереження чистого довкілля, щоб бджоли  дарували людям  цілющий мед.

DSCN2941

Право встановити  у визначеній послідовності барельєфні таблички із зображенням бджіл на камінь отримали діти, які розфарбовували їх у  контрастні кольори на минулорічному стрит-арті :Марта Сов’як, Софія Стахнів, Марічка Коваль, Вероніка Далявська, Еля Зьоло, Оля Янпольська.  А почесне право встановити першу табличку було надано Тетяні Коваль – лауреатці XVII міжнародної виcтавки екслібрисів дітей і молоді у місті Жари (Польща).

DSCN2944

Внаслідок цієї творчої праці отримано оригінальний і єдиний у такому виконанні пам’ятний знак на честь бджіл.

DSCN2952

Виконавши таку важливу місію, всі учасники дійства зібрались у відпочинковій зоні на лісничівці, де пан Януш Зьоло вручив  дітям пам’ятні подарунки від спонсорів Товариства.  Не обійшлося без  традиційного частування учасників свята канапками із запашним медвежанським медом та фіточаєм, а також запеченою у вогні картоплею.  На завершення,  директор Медвежансько НВК ім. М. Біласа Богдан Чапля щиро подякував пану Єжи Янковскі за творчу співпрацю та організовану виставку робіт  медвежанських дітей  з лінориту  у шкільній галереї  загальноосвітньої школи ім. Івана Павла ІІ у Добковіцах, а пану Янушу Зьоло за допомогу в організації свята.

                                                                                                                                  Степан Коваль, голова ГО «Медова Вежа»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: Unknown: open(/var/www/ch43a15186/bin-tmp//sess_086sspfdeg1gqateujpspcn564, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/ch43a15186/bin-tmp/) in Unknown on line 0