МРІЯ МЕДВЕЖАН ЗБУЛАСЯ
1 квітня у Медвежі відбулось урочисте відкриття дошкільного навчально-виховного закладу у складі Медвежанського НВК ім. Михайла Біласа.
Слід зазначити, що будинок додаткового корпусу школи після проведеної за сприяння Українського фонду соціальних інвестицій реконструкції був зданий в експлуатацію і урочисто відкритий на День села у червні 2016 року.
У 2016 році громада села прийняла участь в обласному конкурсі мікропроетів місцевого розвитку, завдяки перемозі в якому було придбане необхідне для відкриття групи повного дня обладнання та інвентар ( меблі для навчальної та ігрової кімнат, обладнання для кухні та ігрового майданчика). Всі монтажні роботи виконані силами громади. Однак, залишалась неврегульованою проблема введення одиниць штатного персоналу, необхідного для започаткування роботи дошкільного закладу. В умовах недофінансування галузі освіти району з вирішеням цього питання виникли певні складнощі. Але спільними зусиллями керівництва районної ради, райдержадміністрації, районного відділу освіти проблему вдалося врегулювати.
У своєму виступі на відкритті групи повного дня у складі НВК сільській голова Степан Коваль навів цікаві історичні факти функціонування у Медвежі дошкільних закладів у минулому столітті.
Перший дитячий садок був організований ще у міжвоєнний період просвітницьким Товариством «Рідна школа» за сприяння тодішнього пахора села о.Йосифа Мизя та його дружини Казимири. Садок функціонував при церкві з 1936 до вересня 1939 року. З своїм приходом радянська влада ліквідувала українські просвітницькі організації. тому садок був закритй.
У 1942 році за часів німецької окупації тодішній директор школи, український патріот Емілій Грималяк організував дитячий садочок при школі, який діяв до серпня 1944 року.
За рішенням правління колгоспу ім.Івана Франка с.Медвежа у селі були створені ясла, які діяли з 1956 до 1959 року. Як зазначено у рішенні правління ,- ясла створені «для кращої організації праці у колгоспі». (Cлід розуміти,- щоб молоді мами мали змогу важкою працею заробляти трудодні). До речі, у літній період ясла працювали з 8.00 до 22.00 год. У зв’язку з відсутністю приміщеня ясла розмістили у 3-ох сільських хатах: у Горішньому кінці – у Тетяни Куцопей; у центрі села – у Стефана Сов’яка, у Долішньому кінці – у Івана Сосяка.
У процесі реалізації хрущовської аграрно-адміністративної реформи укрупнення колгосп і сільську раду у Медвежі на початку 60-их років ліквідували. Селу пригадали активну участь у повстанському русі і занесли до розряду так званих неперспективних, що мало своїм наслідком штучне гальмування його розвитку, зокрема. шляхом негласної заборони будівництва об’єктів соціально-культурного призначення. І лише через 50 років мрія медвежан забезпечити своїм дітям іх конституційне право на дошкільну освіту збулася.
Від імені громади села сільський голова висловив щиру вдячність усім, хто надав сприяння у відкритті дошкільного навчального закладу у Медвежі на його завершальному етапі: керівництву обласної і районної гілок влади, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, народному депутатові України сьомого скликання Романові Ілику, пароху села о. Михайлові Коліщаку, місцевому підприємцю Володимирові Чумаченку, дирекції школи та батькам дошкільнят.
Член батьківського комітету, член агенції з впровадження мікропроектів направлених на створення ДНЗ Уляна Іванішів від імені батьків дошкільнят щиро подякувала всім, хто долучився до спільної справи відкриття у селі садочка, насамперед Украінському фонду соціальних інвестицій, допомога якого стала вирішальною у досягненні цієї благородної мети.
Разом з медвежанами розділили радість свята голова райдержадміністрації Володимир Шутко, голова районної ради Михайло Сікора, начальник відділу освіти райдерадміністрації Іван Стецко, головний редактор газети «Франковий край» Іван Швед, керуюча справами Дрогобицького райвиконкому часів проголошення незалежності Украіни нотаріус Віра Бекиш та її чоловік, польський підприємець, який веде бізнес в Україні Януш Зьоло.