ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ З ВАЖЛИВИХ ДЛЯ ГРОМАДИ МЕДВЕЖІ ПИТАНЬ

5 липня 2020 року після полудня у Медвежі на відкритій площадці біля будівлі Народного дому  відбулися громадські слухання з важливих для громади села питань. Перед їх початком  сільський голова Степан Коваль наголосив на необхідності дотримання карантинних вимог, з огляду на те, що епідемічна ситуація у Львівській області не позволяє перейти до наступних послаблюючих етапів адаптивного карантину. Власне тому слухання  не проводяться у приміщенні Народного дому.DSCN3805

Було заслухано звіт сільського голови про роботу у 2019 році та окреслено основні  завдання на 2020 рік. Серед них: реалізація проекту місцевих ініціатив “Реконструкція вуличного освітлення у селі Медвежа”, у рамках якого виконано роботи з влаштування зовнішнього освітлення вулиці Перше Грудня та більшої частини вулиці Долішньої. На даний час роботи призупинені у зв’язку із затримкою  співфінансування з районного і обласного бюджету.  Також передбачена реалізація першого етапу другої черги реконструкції Медвежанського НВК ім. М. Біласа – встановлення модульної котельні. за рахунок коштів субвенції державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій. Затримка виникла із невиправданим затягуванням проектною організацією процесу корегування проектно-кошторисної документації та її експертизи, яке проводиться на замовлення відділу освіти Дрогобицької РДА. Дуже важливим є домагатися включення у план капітального ремонту автодоріг Львівської області на 2021 рік дороги С140426 на ділянці Лішня – Медвежа, оскільки проведені  у травні 2020 року філією Львівського облавтодору роботи з поточного утримання цієї дороги на відрізку     2 км проблему не вирішують.

Значну увагу було приділено розгляду земельних питань.

Зокрема, вирішено продовжувати роботу з відведення земельної ділянки для влаштування нового кладовища, оскільки діюче кладовище вичерпує свій ресурс. Учасники слухань визначились з варіантом під’їзної дороги до визначеного на генплані села місця знаходження земельної ділянки під кладовище – через господарський двір ТзОВ “Медвежа Воля” у напрямку урочища “Над Грішнею”.

Як уже повідомлялося, сформована черга на виділення земельних ділянок для ОСГ в ур. “За Кищиним”, до якої внесено 29 громадян. Площа цього земельного масиву не позволяє задовільнити заяви всіх бажаючих отримати там земельні ділянки площею 0,50 га. Від  окремих домогосподарств поступили заяви двох і більше членів. Серед бажаючих отримати ділянки для ОСГ є вихідці з села, які зараз у селі не проживають, але мають тут батьків. Питання потребує комплексного опрацювання у рамках прийнятого сільською радою Положення з врахуванням реальних можливостей щодо виділення земельних ділянок для ОСГ у с. Медвежа (в т.ч. їх резервування для учасників бойових дій ).

Буде продовжена робота з інвентаризації земель для створення громадських пасовищ, поза як, у 60-ти домогосподарствах громадян села на даний час облікується 120 голів ВРХ. Частина земельного масиву під пасовищем в урочищі “За Кищиним” планується використати для задоволення потреби громадян – черговиків для виділення земельних ділянок для ОСГ. Частину земельної ділянки під пасовищем в ур.”За Великим” планується використати для влаштування спортивного майданчика. Для громадян, які мають у власності худобу, будуть надаватися земельні ділянки в оренду для сінокосіння і випасання худоби на природних луках із розрахунку 0,5 га на голову ВРХ і 0,25 га на одну козу , але не більше один га на домогосподарство.

Планується провести часткове коригування детального плану території кварталу забудови в ур. “Над Парним” шляхом вилучення з схеми першої і другої черги кварталу двох крайніх ділянок з метою  переносу запроектованої вулиці 500-річчя Медвежі, яка попадає у перезволожену зону поблизу струмка “Парний”, що унеможливлює її прокладання у цьому місці. Кінцеве рішення з цього питання буде прийняте після обробки останніх матеріалів проведеної топо-геодезичної зйомки.

Відповідні проекти рішень з питань, обговорених на громадських слуханнях, після їх розгляду профільною постійною комісією сільської ради буде внесено на чергову сесію, яка планується наприкінці липня.

Порушувалось питання щодо неправомірного віднесення територіальної громади села Медвежа згідно затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2020р  № 624-р  перспективного плану формування громад Львівської області  до Дрогобицької ОТГ. На загальних зборах громадян         5 червня 2016 року громада Медвежі чітко висловилась за збереження самоврядного свого статусу, а вирішення будь-яких питань щодо зміни цього статусу має проводитись виключно на місцевому референдумі. Це закріплено у прийнятому статуті територіальної громади села.  Штучне об’єднання 19-ти сільських територіальних громад з Дрогобицькою громадою не вирішує проблеми нерівномірності розвитку сільських територій. У такій громаді домінуватиме місто. З цього приводу підготовлене звернення Медвежанської сільської ради до Кабінету Міністрів  України та Верховної Ради України.

Також порушувались питання боротьби з бур’янами. зокрема, щодо виявлених рослин борщівника Сосновського, яких досі на території села не було; питання оформлення ветеринарних паспортів та реєстрацію пасік для отримання дотації з державного бюджету із розрахунку 200 грн. на одну бджолосім’ю; питання проплати за вивезення ТПВ; питання окремого сортування елементів живлення (батарейок) для їх подальшої здачі на утилізацію; питання утримання сільського кладовища; питання організації громадських робіт на об’єктах благоустрою села у зв’язку з відсутністю  на даний час їх співфінансування з Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості; інші питання життєдіяльності села.

У громадських слуханнях активну участь прийняв парох села о. Євгеній Вороновський. DSCN3811

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>