DSCN1770

ЧВЕРТЬ ВІКУ НА ЧАТАХ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА

22 грудня Художній музей Михайла Біласа у Трускавці відзначив своє 25 – річчя.

DSCN1763

Створений на хвилі національного відродження перший в Україні прижиттєвий музей народного художника України Михайла Біласа відкрив свої двері на свято Миколая 19 грудня 1992 року. За рішенням Трускавецької міської ради першого демократичного скликання під розміщення музею було передано один з найгарніших будинків міста – старовинну віллу «Гопляна».

DSCN1765

Учасникам ювілейного  зібрання  було продемонстровано кадри кінохроніки з велелюдного народного віча біля будівлі музею у день його відкриття. На вічі виступила голова Медвежанського сільського осередку Товариства Просвіта Марія Гриник, яка розповіла про дитячі і юнацькі роки народного майстра, які він провів з 1926 по 1936 роки у мальовничому куточку Медвежі на лісничівці свого батька Якима Біласа. Тут серед чарівної природи він набирався енергії для своєї творчості. Михайло Білас дуже любив Медвежу і завжди тепло відгукувався про неї. До речі, пані Марія Гриник до останніх днів життя митця підтримувала з ним зв’язок через особисті зустрічі, телефонні розмови та листування.

DSCN1770

У своєму виступі на святі сільський голова Медвежі Степан Коваль зазначив, що медвежани бережуть пам’ять про великого майстра. На лісничівці, де він проживав з батьками, у 2014 році у рік його 90 – річчя був встановлений пам’ятний знак, а у 2016 році його іменем уже посмертно названо Медвежанський навчально – виховний комплекс типу «школа – садок».

DSCN1775

 

DSCN1767

 

 

Творчість притягує до себе іншу творчість. Цьому  сприяє позитивна енергетика місця, де провів кращі роки свого життя народний майстер світової слави. У вересні цього року на лісничівці побував відомий польський художник Єжи Янковскі, який продемонстрував  майстер – клас з стрит – арту на бджолярську тематику для вихованців та учнів Медвежанського НВК ім. М. Біласа та був учасником колоритного   українсько – польського свята для дітей «Бджоли люблять кольори». До слова, у переддень ювілейних заходів у Трускавці, у Дрогобицькому районному народному домі була відкрита  відома у світі  виставка робіт з лінограв’юри  учнів художнього гуртка при школі ім. Івана Павла ІІ села Дубковіце з Польщі, на відкритті якої учні  НВК ім. М. Біласа прийняли участь у майстер – класі з лінорету, який провів Єжи Янковскі.

DSCN1761

На урочистому ювілейному вечорі директор художнього музею у Трускавці народний майстер України з вишиванки Олена Білас – Березна навела цікаву статистику з діяльності музею. За чверть віку свого існування музей прийняв 385 тисяч відвідувачів, 12 тисяч екскурсій, 301 виставку.

DSCN1766

На завершення свого виступу на святі сільський голова Медвежі підкреслив, що медвежани зацікавлені у поглибленні співпраці з Художнім музеєм Михайла Біласа, що спрятиме розвитку творчих обдарувань вихованців та учнів названого його іменем навчального закладу, і рівно ж – туристичній привабливості села.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Warning: Unknown: open(/var/www/ch43a15186/bin-tmp//sess_u6s57ch1udenhs2ofuhq19tk42, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/ch43a15186/bin-tmp/) in Unknown on line 0