В Медвежі відкрито пам’ятний знак Михайлові Біласу

В Медвежі відкрито пам’ятний знак Михайлові Біласу
1 серпня 2014 р. свій 90-річний ювілей відзначив народний художник України, майстер текстилю, відомий далеко за межами України митець Михайло Білас. Урочисте вшанування знаного майстра гобелену розпочалося в Трускавці, де він в даний час проживає, а продовжилося в неділю, 3 серпня, в селі Медвежа, де він провів свої дитячі роки. Тут, де стояла хата родини Біласів було відкрито пам’ятний знак, на якому викарбовано напис: «Тут на лісничівці, з 1926 по 1936 роки проживав з родиною лісничий Яким Білас. У Медвежі провів дитячі та юнацькі роки його син, народний художник України Михайло Білас».
На урочистостях взяли участь заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Іван Мізерник, сільський голова Медвежі Степан Коваль, начальник відділу культури Трускавецької міської ради Тетяна Татомир, директор музею М. Біласа в Трускавці Олена Білас-Березова, племінниця Михайла Якимовича – Наталя Білас, депутати районної ради, мешканці села. Учні Медвежанської школи Святослав Далявський та Христина Дмитрик посадили біля пам’ятного знаку іменне дерево Михайла Біласа.
Також на святі відбувся концерт за участю мистецьких колективів району та молодих виконавців, учасників та переможців конкурсу «Сурми звитяг».
Після відкриття пам’ятного знаку, учні місцевої школи презентували буклети робіт Михайла Біласа та всі бажаючі могли переглянути фільм про знаного в світі митця.
Цікавий факт, який свідчить про значимість постаті Михайла Біласа у світовому мистецтві розповіла у своєму виступі Олена Білас-Березова. Так, у 1994 році в французькому містечку Везден було відкритий парк площею 3,14 гектари, де було висаджено 1200 іменних дубів від чотирьохсот найбільших держав світу. Від нашої держави було посаджено три дуби – перший під іменем Україна, другий – Тарас Шевченко і третій – Михайло Білас.

Використано матеріал сайту РДА Дрогобицького району


Warning: Unknown: open(/var/www/ch43a15186/bin-tmp//sess_4bb8q9nr7tipu0k7pq964gr1v3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/ch43a15186/bin-tmp/) in Unknown on line 0