DSCN0512

Ансамбль «Верховина» на святі з нагоди Дня Конституції у Медвежі

У минулу неділю на передодні Дня Конституції Медвежу відвідав Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина». Перед виступом цього славетного творчого колективу силами Народного дому села було виконано коротку вітальну програму з нагоди Дня Конституції України.
На пропозицію сільського голови Степана Коваля свято розпочали молитвою, яку усі присутні з особливим душевним трепетом промовили за упокій душ наших воїнів – добровольців Андрія Луціва та Володимира Іваника, що загинули, захищаючи східні рубежі України, і яких того дня хоронили у їх рідних містах Стебнику і Бориславі. У своєму виступі Степан Коваль наголосив на важливій ролі Конституції в утверджені і розбудові новітньої української держави. Він навів слова керівника робочої групи Верховної Ради України з розробки Конституції Михайла Сироти , сказані у 2006 році з нагоди 10-ої річниці Конституції України. «Сьогодні ми маємо, з одного боку – недовпроваджену Конституцію, з іншого – не приведене у відповідність до Конституції законодавче поле. А є ще й третій бік – в Україні продовжують ухвалюватися закони, котрі суперечать Конституції й одне одному… Отже, нині навколо Конституції чиниться правовий хаос. Без сумніву, уцьому хаосі зацікавлені можновладці, спроможні таким чином тримати на гачку бізнес, діяти в інтересах фінінсово-промислових груп… Соціально-економічна ситуація погіршуватиметься і, на жаль, Україні доведеться пройти через серйозні випробування, можливо, навіть через катаклізми…» Ці слова виявилися пророчими. Непошанування Основного Закону всіма прошарками українського суспільства на чолі з його незрілою політичною елітою стало однією з причин анексії Криму та війни на Сході України. Голова села наголосив, що для кожного громадянина, незалежно на якому щаблі суспільної драбини він перебуває, Конституція має бути як Біблія для християнина. Лише тоді у державі запанує суспільний мир і порядок, чого побажав усім медвежанам, вітаючи з святом.
Далі учасники свята поринули у атмосферу музики, співу і танцю, яку щедро дарував ансамбль «Верховина».
Медвежани щиро вдячні учасникам ансамблю , його художньому керівнику Світлані Майданик, керівнику оркестру Галині Желіско, диригенту Світлані Урбан, балетмейстеру Василю Кулаківському та директору колективу Зор’яну Ацедонському за чудові миті духовного спілкування .
До поки маємо такі творчі колективи, можемо бути певними, що український дух незнищенний і ніяка ворожа сила нас не подолає.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>